• TRI VERZIJE ŽIVLJENJA

    TRI VERZIJE ŽIVLJENJA

    režiserka: Ajda Valcl; avtorica: Yasmina Reza

    TRI VERZIJE ? ...

    režiserka: Ajda Valcl; avtorica: Yasm ...

    komedija
    Povezava do predstave

  • LJUBEZEN, STRAST IN GRDI PULOVERJI

    LJUBEZEN, STRAST IN GRDI PULOVERJI

    režija: Jaša Jamnik; avtor: Ken Ludwig

    LJUBEZEN, STR ...

    režija: Jaša Jamnik; avtor: Ken Ludw ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • NA VALOVIH

    NA VALOVIH

    Režiser: Aleš Valič; Avtorica: Saša Pavček

    NA VALOVIH ...

    Režiser: Aleš Valič; Avtorica: Saš ...

    (tragikomedija)
    Povezava do predstave

  • POPOLNI TUJCI

    POPOLNI TUJCI

    Odrska priredba in režija: Jasmin Kovic

    POPOLNI TUJCI ...

    Odrska priredba in režija: Jasmin Kov ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • ČAKANJE GODOTA

    ČAKANJE GODOTA

    Režija: Jaša Jamnik; avtor: Samuel Beckett

    ČAKANJE GODO ...

    Režija: Jaša Jamnik; avtor: Samuel B ...


    Povezava do predstave

  • BESNE BASNI

    BESNE BASNI

    režija: Andrej Jus; avtor: A. Jus in ekipa

    BESNE BASNI ...

    režija: Andrej Jus; avtor: A. Jus in ...

    (predstava za otroke)
    Povezava do vsebine
    Povezava do predstave

  • ODITI V PESEM

    ODITI V PESEM

    Režiser: Marko Skok

    ODITI V PESEM ...

    Režiser: Marko Skok ...

    (ugledališčena poezija)
    Povezava do predstave

  • DR. MOLIÈRE (intimna galerija komedije po motivih J. B. P. Molièrja)

    DR. MOLIÈRE (INTIMNA GALERIJA KOMEDIJE PO MOTIVIH J. B. P. MOLIÈRJA)

    Režija: Milan Golob

    DR. MOLIÈRE ...

    Režija: Milan Golob ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • MNOGO HRUPA ZA NIČ

    MNOGO HRUPA ZA NIČ

    Režiser: Matjaž Šmalc; Avtor: William Shakespeare

    MNOGO HRUPA Z ...

    Režiser: Matjaž Šmalc; Avtor: Willi ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • KOKOŠJI ROD

    KOKOŠJI ROD

    režija: Ž. Sedmak; dramatizacija: M. in Ž. Sedmak po literarni predlogi J. Ribičiča

    KOKOŠJI ROD ...

    režija: Ž. Sedmak; dramatizacija: M. ...

    (igra za mlade)
    Povezava do predstave

  • SEKSUALNA PERVERZIJA

    SEKSUALNA PERVERZIJA

    Režija: Sara Lucu; Avtor: David Mamet in ustvarjalci predstave

    SEKSUALNA PER ...

    Režija: Sara Lucu; Avtor: David Mamet ...


    Povezava do predstave

  • PRED VRATI POSTAVE

    PRED VRATI POSTAVE

    avtor in režiser: Taubi

    PRED VRATI PO ...

    avtor in režiser: Taubi ...


    Povezava do predstave

  • Pregled Šentjakobskih zbornikov kar prek spleta!

    PREGLED ŠENTJAKOBSKIH ZBORNIKOV KAR PREK SPLETA!

    PREGLED ŠENT ...

    ...


    Povezava do vsebine

  • SRAKICA IN SOVA

    SRAKICA IN SOVA

    Režija: Tomaž Urgl, Avtorica: T. Ješe

    SRAKICA IN SO ...

    Režija: Tomaž Urgl, Avtorica: T. Je ...

    (predstava za otroke)
    Povezava do predstave

  • RESNO MOTENI

    RESNO MOTENI

    Režija: Jernej Kobal, Avtor: L. Baffie

    RESNO MOTENI ...

    Režija: Jernej Kobal, Avtor: L. Baff ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • REVIZOR

    REVIZOR

    Režiserka: Ira Ratej; Avtor: N. V. Gogolj

    REVIZOR ...

    Režiserka: Ira Ratej; Avtor: N. V. Go ...

    (komedija)
    Povezava do vsebine

RESNO MOTENI
Prikaži / Skrij

RESNO MOTENI

Režija: Jernej Kobal, Avtor: L. Baffie

(komedija)
Povezava do predstave

Uspehi in dosežki članstva

Uspehi in dosežki članstva

 

 

 

 

POSEBNO PRIZNANJE ŽIRIJE, Marko Skok (Lucky; S. Beckett: Čakanje Godota, r. J. Jamnik), 36. Čufarjevi dnevi, Jesenice, 21. november 2023

PRIZNANJE za igralca večeraŽiga Medvešek (Pozzo; S. Beckett: Čakanje Godota, r. J. Jamnik), 30. Novačanov festival ljubiteljskega gledališča, Celje, 28. 10. 2023

MATIČEK za žensko vlogo, Tina Tavčar, (Jana Weber; D. Mamet: Seksualna perverzija, r.: S. Lucu), 61. Linhartovo srečanje, Postojna, 23. september 2023

MATIČEK za moško vlogo, Domen Koren, (Danijel (Dani) Škapin; D. Mamet: Seksualna perverzija, r.: S. Lucu), 61. Linhartovo srečanje, Postojna, 23. september 2023

LINHARTOVA LISTINA, za dolgoletno delovanje na področju ljubiteljskega gledališča, Peter Teichmeister, JSKD RS, 21. september 2023, Postojna

NAGRADA za igralsko kreacijo, Žiga Medvešek (Pozzo; S. Becket: Čakanje Godota, režija: J. Jamnik), 18. mednarodni festival amaterskih gledališč Laktaši 2023, Laktaši, BiH, 25. junij 2023

PRIZNANJE za žensko vlogo, Urška Koželj (Julijana Ščuka; I. Cankar: Za narodov blagor, režija: G. lešnjak - Gojc), Linhartovo regijsko srečanje, Vrhnika, 28. maj 2023

SEVERJEVA NAGRADA, Nives Mikulin (Mati, Elise, vdova; A. Strindberg: Pelikan, r. M. Bulc), Škofja Loka, 18. december 2022

ČUFARJEVA PLAKETA za moško vlogo, Bojan Vister (Dr. Anton Grozd; I. Cankar: Za narodov blagor, r: G. Leršnjak - Gojc), 35. Čufarjevi dnevi, Jesenice, november 2022

ZLATO PRIZNANJE ZKD LJUBLJANA, Lili Bačer Kermavnerza dolgoletno udejstvovanje v ljubiteljskem gledališču in bravurozen igralski opus, Ljubljana, 19.5.2022

KOMEDIJANT FESTIVALAGašper Pavc (Bingham; K. Ludwig: Ljubezen, strast in grdi puloverji, r.: J. Jamnik), 18. festival komedije Pekre 2022, 3. april 2022, Pekre

KOMEDIJANTKA FESTIVALA, Anja Glušič (Izabela; L. Baffie: Resno moteni, r.: J. Kobal), 17. festival komedije Pekre, 13.6.2021

SEVERJEVA NAGRADA, Bojan Vister, (10. porotnik, R. Rose: Dvanajst jeznih mož, r.: I. Ratej; Peter, L. Baffie. Resno moteni, r. J. Kobal), Škofja Loka, 20. december, 2020

LINHARTOVA PLAKETA, za dolgoletno udejstvovanje v ljubiteljkem gledališču, Breda Kapelj, 15. junij 2020

LINHARTOVA PLAKETA, za dolgoletno udejstvovanje v ljubiteljkem gledališču, Bojan Kapelj, 15. junij 2020

MATIČEK za moško vlogo, Bojan Vister, (10. porotnik, R. Rose: Dvanajst jeznih mož, r.: I. Ratej), 58. Linhartovo srečanje, Postojna, 28. september 2019

PRIZNANJE za žensko vlogo, Urška Klajn (Lenča, M. Jesih: Brucka ali obdobje prilagajanja, režija: Z. Šedlbauer), Linhartovo regijsko srečanje, Vrhnika, maj 2018

PRIZNANJE za moško vlogo, Tone Bertoncelj (Lord Chaversham, O. Wilde: Idealen soprog, režija: D. Spasić), Linhartovo regijsko srečanje, Vrhnika, maj 2018

ZLATO PRIZNANJE ZKD LJUBLJANA, Danijel Šmon, za 50 let aktivnega in predanega dela na področju gledališke dejavnosti; ZKD Ljubljana, 5. februar 2019

SEVERJEVA NAGRADA, Damijan Perne (mojster Lojz; F. Lainšček: Petelinji zajtrk, r. G. Lešnjak - Gojc), Škofja Loka, december 2018

PRIZNANJE za igralca večera, Srečko Kermavner (3. porotnik; R. Rose: Dvanajst jeznih mož, r.: I. Ratej), 26. Novačanova gledališka srečanja, Celje, 2.11.2018

MATIČEK za moško vlogo, Damijan Perne (mojster Lojz; F. Lainšček: Petelinji zajtrk, r. G. Lešnjak - Gojc), 57. Linhartovo srečanje, Postojna, 29. september 2018

LINHARTOVA PLAKETA, za dolgoletno udejstvovanje v ljubiteljkem gledališču in bravurozen igralski opus , Lili Bačer Kermavner, JSKD RS, 27.9.2018, Postojna

LINHARTOVA PLAKETA, za dolgoletno in uspešno delo na gledališkem področju, Srečko Kermavner, JSKD RS, 27.9.2018, Postojna

PRIZNANJE za moško vlogo, Damijan Perne (mojster Lojz; F. Lainšček: Petelinji zajtrk, r. G. Lešnjak - Gojc), Regijsko Linhartovo srečanje Gorenjske, Radovljica, 2018

PRIZNANJE za moško vlogo, Grega Usenik (Alain Reille; Y. Reza: Bog masakra, r. B. Kobal), Regijsko Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Vrhnika, 2018

POSEBNO PRIZNANJE, Janez Usenik, za dramatizacijo Dekamerona (G. Boccaccio, J. Usenik: Dekameron, r. P. Ekart); Regijsko Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Vrhnika, 2018

KOMEDIJANT FESTIVALA, Damijan Perne (mojster Lojz; Petelinji zajtrk, r.: G. Lešnjak-Gojc), 14. festival komedije Pekre 2018, 25. marec 2018, Pekre

ZLATO PRIZNANJE ZKD LJUBLJANA, za izjemen prispevek na področju ljubiteljskega gledališča, za obsežen igralski opus ter dolgoletno predano in vestno delo na mnogih področjih v društvu, Bojan Vister; ZKD Ljubljana, 5. februar 2018

POSEBNO PRIZNANJE ŽIRIJE za ansambelsko igro, Bojan Vister, Saša Klančnik, Srečko Kermavner; (Aksentij, Milan in Laki Topalović; D. Kovačević: Maratonci tečejo častni krog, r. Matjaž Šmalc); 56. Linhartovo srečanje, Postojna, september 2017

LINHARTOVA LISTINA, za izreden igralski opus ter za aktiven prispevek k razvoju ljubiteljske gledališke dejavnosti, Tone Bertoncelj, JSKD RS, 28.9.2017, Postojna

PRIZNANJE za moško vlogo, Damijan Perne (Tito Merelli; Ti nori tenorji, r.: Gojmir Lešnjak - Gojc), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Vrhnika, 22. april 2017

ZLATO PRIZNANJE ZKD LJUBLJANA, za bogat gledališki opus, ki obsega več kot tisoč odrskih nastopov, Mileva Sovdat, Ljubljana, 3. februar 2017

SEVERJEVA NAGRADA, Lili Bačer Kermavner (več vlog; M. Jesih: Triko, r. G. Žilavec), Škofja Loka, 18. december 2016

ČUFARJEVA PLAKETA za moško vlogo, Damijan Perne (Tito Merelli; K. Ludwig: Ti nori tenorji, r. G. Lešnjak - Gojc), 29. Čufarjevi dnevi, Jesenice, 20. november 2016

MATIČEK za žensko vlogo, Nives Mikulin (Triko, r.: Gorazd Žilavec), 55. Linhartovo srečanje, Postojna, 1. oktober 2016

MATIČEK za žensko vlogo, Lili Bačer Kermavner (M. Jesih: Triko, r.: Gorazd Žilavec), 55. Linhartovo srečanje, Postojna, 1. oktober 2016

LINHARTOVA LISTNINA za izjemne dosežke na področju ljubiteljske igralske dejavnosti in vestno, aktivno in predano društveno delo, Bojan Vister; JSKD RS, 29. september 2016

PRIZNANJE za žensko vlogo, Lili Bačer Kermavner  (Triko, r.: Gorazd Žilavec), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Ljubljana, 29. maj 2016

PRIZNANJE za žensko vlogo, Maja Ferkulj  (Bujana; Zbeži, r.: Boris Ostan), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Ljubljana, 29. maj 2016

PRIZNANJE za moško vlogo, Elias Rudolf (Mulo; Zbeži, r.: Boris Ostan), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Ljubljana, 29. maj 2016

ČUFARJEVA PLAKETA za moško vlogo, Damijan Perne (Michel, Resnica, r.: Gregor Tozon), 28. Čufarjevi dnevi, Jesenice, 21. november 2015

LINHARTOVA PLAKETA, za 40 let delovanja v ljubiteljski gledališki dejavnosti, Mileva Sovdat, JSKD RS, 24.9.2015

LINHARTOVA LISTNINA za dolgoletno delovanje v ljubiteljskem gledališču, Kajetan Bajt, JSKD RS, 24.9.2015

PRIZNANJE za žensko vlogo, Mirjam Sedmak (Hilary; Tamala, r.: Zvone Šedlbauer), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Pirniče, 31. maj 2015

PRIZNANJE za moško vlogo, Damijan Perne (Michel, Resnica, r.: Gregor Tozon), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Pirniče, 31. maj 2015

PRIZNANJE za moško vlogo, Matic Valič (Dorian; Hodnik, r.: Mare Bulc), Linhartovo srečanje osrednje slovenske regije, Pirniče, 31. maj 2015

ZLATO PRIZNANJE ZKD LJUBLJANA, Sonja Pavčič, za 50 let aktivnega sodelovanja v Šentjakobskem gledališču, Ljubljana, 5. februar 2015

SREBRNA PLAKETA JSKD RS, Tatjana Rebolj, za ustvarjalni prispevek in organizacijsko delo na področju gledališča, Ljubljana, 28. janura 2015

LINHARTOVA LISTINA JSKD RS, Tanja Skrbinšek, 25. september 2014

PRIZNANJE za glavno žensko vlogo, Mirjam Sedmak (mama Mimika Malek; Moj ata, socialistični kulak, r.: Gojmir Lešnjak-Gojc), Linhartovo regijsko srečanje, junij 2014

KOMEDIJANTKA FESTIVALA, Mirjam Sedmak (mama Mimika Malek; Moj ata, socialistični kulak, r.: Gojmir Lešnjak-Gojc), 10. festival komedije, Pekre, 30. marec 2014

ČASTNO PRIZNANJE Zveze kulturnih društev Ljubljana za dolgoletno predano, vrhunsko umetniško ustvarjanje na področju ljubiteljskega gledališča, Drago Razboršek, (posthumno), ZKDLJ, 5. februar 2014

PRIZNANJE za glavno žensko vlogo, Lili Bačer Kermavner  (Giulia Caffarelli; Kvartet, r.: Marko Bratuš ), Linhartovo regijsko srečanje, junij 2013

SEVERJEVA NAGRADA, Miha Zrimšek (Jonnyštamperledej; Kripl z Inismaana, r.: Matjaž Šmalc), Škofja Loka, 16. december 2012

ČUFARJEVA PLAKETA za moško vlogo, Žiga Sedmak (Allan Felix; Zaigraj še enkrat, Sam, r.: Dušan Mlakar), 20. november 2012

PRIZNANJE za stransko žensko vlogo, Katarina Lukšič (Helen; Kripl z Inishmaana, r.: Matjaž Šmalc ), Linhartovo regijsko srečanje, maj 2012

PRIZNANJE za stransko moško vlogo, Miha Zrimšek (Jonnyštamperledej; Kripl z Inishmaana, r.: Matjaž Šmalc), Linhartovo regijsko srečanje, maj 2012

SEVERJEVA NAGRADA, Mario Dragojević, Škofja Loka, 18. december 2011

MATIČEK za glavno moško vlogo, Mario Dragojević (Adenoid Hynkel/ brivec, Mali Diktator, r.: Tijana Zinajić), 50. Linhartovo srečanje, Postojna, 2. oktober 2011

LINHARTOVA PLAKETA za 40 let dela v ljubiteljski gledališki dejavnosti, Roman Žun, Jskd RS, 2011

KOMEDIJANT FESTIVALA, Mario Dragojević (Adenoid Hynkel/ brivec; Mali diktator, r.: Tijana Zinajić), 7. festival komedije, Pekre, 27. marec 2011

FESTIVALSKA NAGRADA za najboljšo žensko vlogo, Meta Černe (Yolanda; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), 3. Repassage fest, Ub, Srbija, 2010

FESTIVALSKO PRIZNANJE za najboljšo igralko večera, Katja Fajdiga (Betty; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), 3. Repassage fest, Ub, Srbija, 2010 

MATIČEK za žensko vlogo, Meta Černe (Yolanda; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), 49. Linhartovo srečanje, Postojna, 2010

PRIZNANJE za glavno moško vlogo, Boris Car (Phillip; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

PRIZNANJE za glavno žensko vlogo, Katja Fajdiga (Betty; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

PRIZNANJE za stransko žensko vlogo, Meta Černe (Yolanda; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

PRIZNANJE za stransko moško vlogo, Mario Dragojević (Agador; Tičja Kletka, r.: Gašper Tič), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

LINHARTOVA PLAKETA Jskd RS, Danijel Šmon, 2009

SEVERJEVA NAGRADA, Ana Lavrinc (Lampret), Škofja Loka, 18. december, 2009

MATIČEK za žensko vlogo, Ana Lavrinc (Lampret), (Elizabeth Bennet; Prevzetnost in pristranost, r.: Zvone Šedlbauer), 48. Linhartovo srečanje, Postojna, 2009

MATIČEK za moško vlogo, Boris Car (Igralec/Diabetes/Phidipides; Bog, r.: Gašper Tič), 47. Linhartovo srečanje, Postojna, 2008

SEVERJEVA NAGRADA, Saša Klančnik, Škofja Loka, 16. december 2007

SEVERJEVA NAGRADA, Tatjana Rebolj, Škofja Loka, 16. december 2007

ČUFARJEVA PLAKETA za glavno moško vlogo, Saša Klančnik (Švejk; Prigode dobrega vojaka Švejka, r.: Gojmir Lešnjak - Gojc), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2007

MATIČEK za moško vlogo, Saša Klančnik (Švejk; Prigode dobrega vojaka Švejka, r.: Gojmir Lešnjak - Gojc), 46. Linhartovo srečanje, Postojna, 2007

SREBRNA PLAKETA Jskd RS, Sonja Pavčič, 2007

LINHARTOVA LISTINA Jskd RS, Tatjana Rebolj, 2006

ČUFARJEVA PLAKETA za glavno moško vlogo, Bojan Vister (Harry Domin; R.U.R, r.: Jaša Janull), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2005

ČUFARJEVA PLAKETA za glavno moško vlogo, Bojan Vister (Dr. Anton Grozd; Za narodov blagor, r.: Tijana Zinajič), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2003

SEVERJEVA NAGRADA, Anica Šinkovec, 1997

ZLATA LINHARTOVA ZNAČKA za žensko vlogo, Mileva Sovdat (starka Sigrid; Dediščina, r.: T. Tomšič), Linhartovo srečanje, Postojna, september 1990

SEVERJEVA NAGRADA, Vlado Zupančič, 1985

FESTIVALSKA DIPLOMA, Vlado Zupančič, XXIX. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Trebinje, 1985

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Drago Razboršek, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Ida Marinčič, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Sonja Pavčič, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Lojze Sadar, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Milena Simončič - Hren, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Jože Zakrajšek, 1981

SEVERJEVA NAGRADA, Sonja Pavčič, 1979

SEVERJEVA NAGRADA, Drago Razboršek, 1978

ZLATA FESTIVALSKA MASKA, Drago Razboršek, XXII. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Trebinje, 1978

ZLATA FESTIVALSKA MASKA, Saša Pavček, XXII. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Trebinje, 1978

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Danilo Bučar, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Metka Bučar, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Savo Klemenčič, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Viktor Markič, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Drago Pogorelec - Karus, 1971

RED DELA S SREBRNIM VENCEM, Jože Čuk, 1971

RED DELA S SREBRNIM VENCEM, Bogomil Gornik, 1971

RED DELA S SREBRNIM VENCEM, Ervina Petrovčič, 1971

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Kazimir Drašler, 1971

FESTIVALSKA DIPLOMA, Dušan Skok, XIV. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1970

FESTIVALSKA DIPLOMA, Gita Drenovec Kuhar, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

FESTIVALSKA DIPLOMA, Mirko Mahnič, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

FESTIVALSKA DIPLOMA, Franc Penko, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

FESTIVALSKA DIPLOMA, Drago Pogorelec - Karus, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

FESTIVALSKA DIPLOMA, Drago Razboršek, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

Sponzorji

Cvetličarna Šimenc Mestna Občina Ljubljana Študent Zavarovalnica Triglav Energetika Ljubljana Optika Feliks CJL Aleš Sigledal.org Javni sklad za kulturne dejavnosti Republike Slovenije Moj prihranek