• BOG MASAKRA

    BOG MASAKRA

    režija: Boris Kobal; avtorica: Y. Reza

    BOG MASAKRA ...

    režija: Boris Kobal; avtorica: Y. Rez ...


    Povezava do vsebine

  • TI NORI TENORJI

    TI NORI TENORJI

    Režija: Gojmir Lešnjak - Gojc; Avtor: K. Ludwig

    TI NORI TENOR ...

    Režija: Gojmir Lešnjak - Gojc; Avtor ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • DEKAMERON

    DEKAMERON

    režija: P. Ekart, avtor: G. Boccaccio, dramatizacija: J. Usenik

    DEKAMERON ...

    režija: P. Ekart, avtor: G. Boccaccio ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • MARJETKA, STR. 89

    MARJETKA, STR. 89

    režija in koreografija: Sebastjan Starič; Avtor: L. Huebner

    MARJETKA, STR ...

    režija in koreografija: Sebastjan Sta ...

    (eksperimentalno-satirični kabaret)
    Povezava do predstave

  • Pregled Šentjakobskih zbornikov kar preko spleta!

    PREGLED ŠENTJAKOBSKIH ZBORNIKOV KAR PREKO SPLETA!

    PREGLED ŠENT ...

    ...


    Povezava do vsebine

  • SEKS IN LJUBOSUMNOST

    SEKS IN LJUBOSUMNOST

    Režija: Jaša Jamnik, Avtor: M. Camoletti

    SEKS IN LJUBO ...

    Režija: Jaša Jamnik, Avtor: M. Camo ...

    (pohotno-maščevalna komedija)
    Povezava do predstave

  • O PETELINU IN PAVU

    O PETELINU IN PAVU

    Režija: Žiga Sedmak; Avtorica: Bina Štampe Žmavc

    O PETELINU IN ...

    Režija: Žiga Sedmak; Avtorica: Bina ...

    (vesela igrica za otroke)
    Povezava do predstave

  • MARATONCI TEČEJO ČASTNI KROG

    MARATONCI TEČEJO ČASTNI KROG

    Režija: M. Šmalc, Avtor: D. Kovačević

    MARATONCI TE? ...

    Režija: M. Šmalc, Avtor: D. Kovačev ...

    komedija
    Povezava do vsebine
    Povezava do predstave

  • KLINIKA TIVOLI D.O.O.

    KLINIKA TIVOLI D.O.O.

    režija: Gorazd Žilavec

    KLINIKA TIVOL ...

    režija: Gorazd Žilavec ...

    (komedija)
    Povezava do vsebine
    Povezava do predstave

  • BLOK II

    BLOK II

    režija: Andrej Jus; avtor: R. Vilčnik

    BLOK II ...

    režija: Andrej Jus; avtor: R. Vilčni ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • PETELINJI ZAJTRK

    PETELINJI ZAJTRK

    režija: G. Lešnjak - Gojc; avtor: F. Lainšček

    PETELINJI ZAJ ...

    režija: G. Lešnjak - Gojc; avtor: F. ...

    (romantična komedija)
    Povezava do predstave

MARJETKA, STR. 89
Prikaži / Skrij

MARJETKA, STR. 89

režija in koreografija: Sebastjan Starič; Avtor: L. Huebner

(eksperimentalno-satirični kabaret)
Povezava do predstave

Uspehi in dosežki članstva

Uspehi in dosežki članstva

 

 

 

 

LINHARTOVA LISTINA, za izredni igralski opus ter za aktivni prispevek k razvoju ljubiteljske gledališke dejavnosti, Tone Bertoncelj, JSKD RS, 28.9.2017, Postojna

LINHARTOVO PRIZNANJE za moško vlogo, Damijan Perne (Tito Merelli; Ti nori tenorji, r.: Gojmir Lešnjak - Gojc), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Vrhnika, 22. april 2017

ZLATO PRIZNANJE ZKD LJUBLJANA, za bogat gledališki opus, ki obsega več kot tisoč odrskih nastopov, Mileva Sovdat, Ljubljana, 3. februar 2017

SEVERJEVA NAGRADA, Lili Bačer Kermavner (več vlog; M. Jesih: Triko, r. G. Žilavec), Škofja Loka, 18. december 2016

ČUFARJEVA PLAKETA za moško vlogo, Damijan Perne (Tito Merelli; K. Ludwig: Ti nori tenorji, r. G. Lešnjak - Gojc), 29. Čufarjevi dnevi, Jesenice, 20. november 2016

MATIČEK za žensko vlogo, Nives Mikulin (Triko, r.: Gorazd Žilavec), 55. Linhartovo srečanje, Postojna, 1. oktober 2016

MATIČEK za žensko vlogo, Lili Bačer Kermavner (Triko, r.: Gorazd Žilavec), 55. Linhartovo srečanje, Postojna, 1. oktober 2016

LINHARTOVA LISTNINA za izjemne dosežke na področju ljubiteljske igralske dejavnosti in vestnega, aktivnega in predanega društvenega dela, Bojan Vister; JSKD RS, 29. september 2016

LINHARTOVO PRIZNANJE za žensko vlogo, Lili Bačer Kermavner  (Triko, r.: Gorazd Žilavec), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Ljubljana, 29. maj 2016

LINHARTOVO PRIZNANJE za žensko vlogo, Maja Ferkulj  (Bujana; Zbeži, r.: Boris Ostan), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Ljubljana, 29. maj 2016

LINHARTOVO PRIZNANJE za moško vlogo, Elias Rudolf (Mulo; Zbeži, r.: Boris Ostan), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Ljubljana, 29. maj 2016

ČUFARJEVA PLAKETA za moško vlogo, Damijan Perne (Michel, Resnica, r.: Gregor Tozon), 28. Čufarjevi dnevi, Jesenice, 21. november 2015

LINHARTOVA PLAKETA, za 40 let delovanja v ljubiteljski gledališki dejavnosti, Mileva Sovdat, JSKD RS, 24.9.2015

LINHARTOVA LISTNINA za dolgoletno delovanje v ljubiteljskem gledališču, Kajetan Bajt, JSKD RS, 24.9.2015

LINHARTOVO PRIZNANJE za žensko vlogo, Mirjam Sedmak (Hilary; Tamala, r.: Zvone Šedlbauer), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Pirniče, 31. maj 2015

LINHARTOVO PRIZNANJE za moško vlogo, Damijan Perne (Michel, Resnica, r.: Gregor Tozon), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Pirniče, 31. maj 2015

LINHARTOVO PRIZNANJE za moško vlogo, Matic Valič (Dorian; Hodnik, r.: Mare Bulc), Linhartovo srečanje osrednje slovenske regije, Pirniče, 31. maj 2015

ZLATO PRIZNANJE ZKD LJUBLJANA, Sonja Pavčič, za 50 let aktivnega sodelovanja v Šentjakobskem gledališču, Ljubljana, 5. februar 2015

SREBRNA PLAKETA JSKD RS, Tatjana Rebolj, za ustvarjalni prispevek in organizacijsko delo na področju gledališča, Ljubljana, 28. janura 2015

LINHARTOVA LISTINA JSKD RS, Tanja Skrbinšek, 25. september 2014

LINHARTOVO PRIZNANJE za glavno žensko vlogo, Mirjam Sedmak (mama Mimika Malek; Moj ata, socialistični kulak, r.: Gojmir Lešnjak-Gojc), Linhartovo regijsko srečanje, junij 2014

NAJBOLJŠA KOMEDIJANTKA festivala, Mirjam Sedmak (mama Mimika Malek; Moj ata, socialistični kulak, r.: Gojmir Lešnjak-Gojc), 10. festival komedije, Pekre, 30. marec 2014

ČASTNO PRIZNANJE Zveze kulturnih društev Ljubljana za dolgoletno predano, vrhunsko umetniško ustvarjanje na področju ljubiteljskega gledališča, Drago Razboršek, (posthumno), ZKDLJ, 5. februar 2014

LINHARTOVO PRIZNANJE za glavno žensko vlogo, Lili Bačer Kermavner  (Giulia Caffarelli; Kvartet, r.: Marko Bratuš ), Linhartovo regijsko srečanje, junij 2013

SEVERJEVA NAGRADA, Miha Zrimšek (Jonnyštamperledej; Kripl z Inismaana, r.: Matjaž Šmalc), Škofja Loka, 16. december 2012

ČUFARJEVA PLAKETA za moško vlogo, Žiga Sedmak (Allan Felix; Zaigraj še enkrat, Sam, r.: Dušan Mlakar), 20. november 2012

LINHARTOVO PRIZNANJE za stransko žensko vlogo, Katarina Lukšič (Helen; Kripl z Inishmaana, r.: Matjaž Šmalc ), Linhartovo regijsko srečanje, maj 2012

LINHARTOVO PRIZNANJE za stransko moško vlogo, Miha Zrimšek (Jonnyštamperledej; Kripl z Inishmaana, r.: Matjaž Šmalc), Linhartovo regijsko srečanje, maj 2012

SEVERJEVA NAGRADA, Mario Dragojević, Škofja Loka, 18. december 2011

MATIČEK za glavno moško vlogo, Mario Dragojević (Adenoid Hynkel/ brivec, Mali Diktator, r.: Tijana Zinajić), 50. Linhartovo srečanje, Postojna, 2. oktober 2011

LINHARTOVA PLAKETA za 40 let dela v ljubiteljski gledališki dejavnosti, Roman Žun, Jskd RS, 2011

NAJBOLJšI KOMEDIJANT festivala, Mario Dragojević (Adenoid Hynkel/ brivec; Mali diktator, r.: Tijana Zinajić), 7. festival komedije, Pekre, 27. marec 2011

FESTIVALSKA NAGRADA za najboljšo žensko vlogo, Meta Černe (Yolanda; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), 3. Repassage fest, Ub, Srbija, 2010

FESTIVALSKO PRIZNANJE za najboljšo igralko večera, Katja Fajdiga (Betty; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), 3. Repassage fest, Ub, Srbija, 2010 

MATIČEK za žensko vlogo, Meta Černe (Yolanda; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), 49. Linhartovo srečanje, Postojna, 2010

PRIZNANJE za glavno moško vlogo, Boris Car (Phillip; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

PRIZNANJE za glavno žensko vlogo, Katja Fajdiga (Betty; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

PRIZNANJE za stransko žensko vlogo, Meta Černe (Yolanda; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

PRIZNANJE za stransko moško vlogo, Mario Dragojević (Agador; Tičja Kletka, r.: Gašper Tič), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

LINHARTOVA PLAKETA Jskd RS, Danijel Šmon, 2009

SEVERJEVA NAGRADA, Ana Lavrinc (Lampret), Škofja Loka, 18. december, 2009

MATIČEK za žensko vlogo, Ana Lavrinc (Lampret), (Elizabeth Bennet; Prevzetnost in pristranost, r.: Zvone Šedlbauer), 48. Linhartovo srečanje, Postojna, 2009

MATIČEK za moško vlogo, Boris Car (Igralec/Diabetes/Phidipides; Bog, r.: Gašper Tič), 47. Linhartovo srečanje, Postojna, 2008

SEVERJEVA NAGRADA, Saša Klančnik, Škofja Loka, 16. december 2007

SEVERJEVA NAGRADA, Tatjana Rebolj, Škofja Loka, 16. december 2007

ČUFARJEVA PLAKETA za glavno moško vlogo, Saša Klančnik (Švejk; Prigode dobrega vojaka Švejka, r.: Gojmir Lešnjak - Gojc), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2007

MATIČEK za moško vlogo, Saša Klančnik (Švejk; Prigode dobrega vojaka Švejka, r.: Gojmir Lešnjak - Gojc), 46. Linhartovo srečanje, Postojna, 2007

SREBRNA PLAKETA Jskd RS, Sonja Pavčič, 2007

LINHARTOVA LISTINA Jskd RS, Tatjana Rebolj, 2006

ČUFARJEVA PLAKETA za glavno moško vlogo, Bojan Vister (Harry Domin; R.U.R, r.: Jaša Janull), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2005

ČUFARJEVA PLAKETA za glavno moško vlogo, Bojan Vister (Dr. Anton Grozd; Za narodov blagor, r.: Tijana Zinajič), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2003

SEVERJEVA NAGRADA, Anica Šinkovec, 1997

ZLATA LINHARTOVA ZNAČKA za žensko vlogo, Mileva Sovdat (starka Sigrid; Dediščina, r.: T. Tomšič), Linhartovo srečanje, Postojna, september 1990

SEVERJEVA NAGRADA, Vlado Zupančič, 1985

FESTIVALSKA DIPLOMA, Vlado Zupančič, XXIX. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Trebinje, 1985

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Drago Razboršek, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Ida Marinčič, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Sonja Pavčič, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Lojze Sadar, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Milena Simončič - Hren, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Jože Zakrajšek, 1981

SEVERJEVA NAGRADA, Sonja Pavčič, 1979

SEVERJEVA NAGRADA, Drago Razboršek, 1978

ZLATA FESTIVALSKA MASKA, Drago Razboršek, XXII. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Trebinje, 1978

ZLATA FESTIVALSKA MASKA, Saša Pavček, XXII. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Trebinje, 1978

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Danilo Bučar, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Metka Bučar, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Savo Klemenčič, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Viktor Markič, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Drago Pogorelec - Karus, 1971

RED DELA S SREBRNIM VENCEM, Jože Čuk, 1971

RED DELA S SREBRNIM VENCEM, Bogomil Gornik, 1971

RED DELA S SREBRNIM VENCEM, Ervina Petrovčič, 1971

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Kazimir Drašler, 1971

FESTIVALSKA DIPLOMA, Dušan Skok, XIV. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1970

FESTIVALSKA DIPLOMA, Gita Drenovec Kuhar, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

FESTIVALSKA DIPLOMA, Mirko Mahnič, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

FESTIVALSKA DIPLOMA, Franc Penko, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

FESTIVALSKA DIPLOMA, Drago Pogorelec - Karus, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

FESTIVALSKA DIPLOMA, Drago Razboršek, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

Sponzorji

Javni sklad za kulturne dejavnosti Republike Slovenije Mestna Občina Ljubljana Sigledal.org Cvetličarna Šimenc Optika Feliks