• MARATONCI TEČEJO ČASTNI KROG

    MARATONCI TEČEJO ČASTNI KROG

    Režija: M. Šmalc, Avtor: D. Kovačević

    MARATONCI TE? ...

    Režija: M. Šmalc, Avtor: D. Kovačev ...

    komedija
    Povezava do vsebine
    Povezava do predstave

  • RESNICA

    RESNICA

    Režija: Gregor Tozon; Avtor: Florian Zeller

    RESNICA ...

    Režija: Gregor Tozon; Avtor: Florian ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • KLINIKA TIVOLI D.O.O.

    KLINIKA TIVOLI D.O.O.

    režija: Gorazd Žilavec

    KLINIKA TIVOL ...

    režija: Gorazd Žilavec ...

    (komedija)
    Povezava do vsebine
    Povezava do predstave

  • ŠENTJAKOBSKO GLEDALIŠČE LJUBLJANA,

    ŠENTJAKOBSKO GLEDALIŠČE LJUBLJANA,

    ŽE 95 LET

    ŠENTJAKOBSKO ...

    ŽE 95 LET ...

    (otvoritvena sezona 1921/22)

  • MOJ ATA, SOCIALISTIČNI KULAK

    MOJ ATA, SOCIALISTIČNI KULAK

    Režija: Gojmir Lešnjak - Gojc, Avtor: Tone Partljič

    MOJ ATA, SOCI ...

    Režija: Gojmir Lešnjak - Gojc, Avtor ...

    (komedija o novih časih)
    Povezava do predstave

  • DA, GOSPOD PREMIER

    DA, GOSPOD PREMIER

    Režija: Boris Kobal

    DA, GOSPOD PR ...

    Režija: Boris Kobal ...

    (politična komedija)
    Povezava do predstave

  • BLOK II

    BLOK II

    režija: Andrej Jus; avtor: R. Vilčnik

    BLOK II ...

    režija: Andrej Jus; avtor: R. Vilčni ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • ZLATA PTICA

    ZLATA PTICA

    režija: Žiga Sedmak

    ZLATA PTICA ...

    režija: Žiga Sedmak ...

    (čarobna otroška predstava)
    Povezava do predstave

  • TAMALA

    TAMALA

    režija: Zvone Šedlbauer, avtorica: April de Angelis

    TAMALA ...

    režija: Zvone Šedlbauer, avtorica: A ...

    (komična drama)
    Povezava do predstave

  • MICKA

    MICKA

    Režija: Simon Šerbinek, Avtor: R. Vilčnik

    MICKA ...

    Režija: Simon Šerbinek, Avtor: R. Vi ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • Pregled Šentjakobskih zbornikov kar preko spleta!

    PREGLED ŠENTJAKOBSKIH ZBORNIKOV KAR PREKO SPLETA!

    PREGLED ŠENT ...

    ...


    Povezava do vsebine

  • TI NORI TENORJI

    TI NORI TENORJI

    Režija: Gojmir Lešnjak - Gojc; Avtor: K. Ludwig

    TI NORI TENOR ...

    Režija: Gojmir Lešnjak - Gojc; Avtor ...

    (komedija)
    Povezava do predstave

  • TRIKO

    TRIKO

    Režija: Gorazd Žilavec; Avtor: Milan Jesih

    TRIKO ...

    Režija: Gorazd Žilavec; Avtor: Milan ...

    (ena dejanska burka)
    Povezava do predstave

  • O PETELINU IN PAVU

    O PETELINU IN PAVU

    Režija: Žiga Sedmak; Avtorica: Bina Štampe Žmavc

    O PETELINU IN ...

    Režija: Žiga Sedmak; Avtorica: Bina ...

    (vesela igrica za otroke)
    Povezava do predstave

  • MARJETKA, STR. 89

    MARJETKA, STR. 89

    režija in koreografija: Sebastjan Starič; Avtor: L. Huebner

    MARJETKA, STR ...

    režija in koreografija: Sebastjan Sta ...

    (eksperimentalno-satirični kabaret)
    Povezava do predstave

  • SEKS IN LJUBOSUMNOST

    SEKS IN LJUBOSUMNOST

    Režija: Jaša Jamnik, Avtor: M. Camoletti

    SEKS IN LJUBO ...

    Režija: Jaša Jamnik, Avtor: M. Camo ...

    (pohotno-maščevalna komedija)
    Povezava do predstave

TI NORI TENORJI
Prikaži / Skrij

TI NORI TENORJI

Režija: Gojmir Lešnjak - Gojc; Avtor: K. Ludwig

(komedija)
Povezava do predstave

Uspehi in dosežki

Šentjakobsko gledališče Ljubljana se je vedno dobro znašlo na različnih gledaliških festivalih, o tem priča tudi lepo število nagrad in plaket. Ne manjkajo niti visoka priznanja za dolgoletno delovanje in priznanja kako pomembno je bilo in je Šentjakobsko za razvoj slovenskega gledališča.

USPEHI IN DOSEŽKI ŠENTJAKOBSKEGA GLEDALIšČA LJUBLJANA:

ČUFARJEVA PLAKETA za najboljšo predstavo po izboru žirije (Resnica, r.: Gregor Tozon), Čufarjevi dnevi 2015, 21. november 2015, Jesenice

ČUFARJEVA PLAKETA za najboljšo predstavo po izboru žirije (Zaigraj še enkrat, Sam, r.: Dušan Mlakar), Čufarjevi dnevi 2012, 20. november 2012, Jesenice

ČUFARJEVA PLAKETA za najboljšo predstavo po izboru občinstva (Zaigraj še enkrat, Sam, r.: Dušan Mlakar), Čufarjevi dnevi 2012, 20. november 2012, Jesenice

POSEBNO PRIZNANJE Linhartovega srečanja (Kripl z Inishmaana, r.: Matjaž šmalc), 51. Linhartovo srečanje, Postojna, 29. september 2012

LINHARTOVA PLAKETA  za odmevne dosežke in doprinos k razvoju ljubiteljskega gledališkega ustvarjanja v obdobju 90 let, Javni sklad RS, 26. september 2012

ZLATO PRIZNANJE ob 90 letnici, Zveza kulturnih društev Ljubljana, 6. februar 2012

MATIČEK za najboljšo predstavo v celoti (Mali diktator, r.: Tijana Zinajić), 50. Linhartovo srečanje, Postojna, oktober 2011

PLAKETA MESTA LJUBLJANA, ob 90-letnici delovanja Šentjakobskega gledališča Ljubljana, 9. maj 2011

FESTIVALSKA NAGRADA za najboljšo predstavo po izboru strokovne žirije (Mali diktator, r.: Tijana Zinajić), 7. festival komedije, Pekre, 27. marec 2011

FESTIVALSKA NAGRADA za najboljšo predstavo po izboru občinstva (Seks in ljubosumnost, r.: Jaša Jamnik), 7. festival komedije, Pekre, 27. marec 2011

PLAKETA "ALEKSANDAR POPOVIĆ" za najboljšo predstavo festivala (Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), 3. Rapassage fest, Ub, Srbija, november 2010

FESTIVALSKA NAGRADA za najboljšo scenografijo (scen.: Vasilija Fišer, Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), 3. Repassage fest, Ub, Srbija, november 2010

MATIČEK za najboljšo predstavo v celoti (Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), 49. Linhartovo srečanje, Postojna, oktober 2010

FESTIVALSKA DIPLOMA, 50. Festival hrvatskih amaterskih kazališta in Festival Jadran (Francoski testament, r.: Jure Novak) na Hvaru, 2010

MATIČEK za najboljšo predstavo v celoti (Prevzetnost in pristranost, r.: Zvone Šedlbauer), 48. Linhartovo srečanje, Postojna, september 2009

ČUFARJEVA PLAKETA za najboljšo predstavo po izboru publike (Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2009

ČUFARJEVA PLAKETA za najboljšo predstavo po izboru strokovne žirije (Bog, r.: Gašper Tič), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2008

ČUFARJEVA PLAKETA za najboljšo predstavo po izboru strokovne žirije (K. Čapek; R.U.R, r.: Jaša Janull), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2005

ČUFARJEVA PLAKETA po izboru strokovne žirije, za nova gledališka uprizoritvena iskanja (F. Prešeren; Povodni mož, r.: Andreja Kovač), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2004

ZLATA PIKA za najboljšo predstavo v celoti po izboru otroške žirije (F. Lyman Baum: Čarovnik iz Oza), Pikin festival, Velenje, 1999

ČASTNI ZNAK SVOBODE REPUBLIKE SLOVENIJE, ob 75-letnici Šentjakobskega gladališča Ljubljana, 1996

ZLATA ZNAČKA,  Zveza kulturnih organizacij Slovenije, 1990

DIPLOMA, XXIII. festival bratstva in enotnosti Prizren, 14. oktober 1986

PLAKETA, festival dramskih amaterjev Jugoslavije v Trebinju, 4. julij 1985

PRIZNANJE, Naša Beseda 1984, 15. maj 1985

NAGRADA MESTA LJUBLJANA, 9. maj 1981

ZLATA FESTIVALSKA MASKA, XXII. festival dramskih amaterjev Jugoslavije v Trebinju (O. Zupančič: Veronika Deseniška, r: Vesna Arhar (Štih)), 5. julij 1978

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNIMI ŽARKI, ob 50-letnici delovanja gledališča, 29. september 1971

SREBRNA MEDALJA, XIV. festival dramskih amaterjev Jugoslavije na Hvaru (Lope de Vega: Vitez čudes, r.: J. Vozny), 17. julij 1970

I.-II. mesto, XIII. srečanje dramskih skupin Slovenije v Ljubljani (Lope de Vega: Prebrisana norica, Vitez čudes, r.: J. Vozny), 1. junij 1970

I. mesto, XI. srečanje dramskih skupin Slovenije na Jesenicah (M. Držić: Dundo Maroje, r.: M. Petrovčič), 8. junij 1968  

I. mesto, X. srečanje dramskih skupin Slovenije v Murski Soboti (F. Douglas: Naša ljuba familija, r.: M. Petrovčič), 1. junij 1967

ZLATA MEDALJA, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije na Hvaru, 29. julij 1965

I. mesto, VII. srečanje dramskih skupin Slovenije (M. Držić: Skopuh, r.: M. Mahnič), Jesenice, 2. junij 1965

I. mesto, Državno tekmovanje ljubiteljskih gledališč (I. Cankar: Kralj na Betajnovi, r.: M. Mahnič), Zagreb, 3. december 1948

 

USPEHI IN DOSEŽKI ČLANSTVA:

MATIČEK za žensko vlogo, Nives Mikulin (Triko, r.: Gorazd Žilavec), 55. Linhartovo srečanje, Postojna, 1. oktober 2016

MATIČEK za žensko vlogo, Lili Bačer Kermavner (Triko, r.: Gorazd Žilavec), 55. Linhartovo srečanje, Postojna, 1. oktober 2016

LINHARTOVO PRIZNANJE za žensko vlogo, Lili Bačer Kermavner  (Triko, r.: Gorazd Žilavec), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Ljubljana, 29. maj 2016

LINHARTOVO PRIZNANJE za žensko vlogo, Maja Ferkulj  (Bujana; Zbeži, r.: Boris Ostan), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Ljubljana, 29. maj 2016

LINHARTOVO PRIZNANJE za moško vlogo, Elias Rudolf (Mulo; Zbeži, r.: Boris Ostan), Linhartovo srečanje osrednje Slovenije, Ljubljana, 29. maj 2016

ČUFARJEVA PLAKETA za moško vlogo, Damijan Perne (Michel, Resnica, r.: Gregor Tozon), 28. Čufarjevi dnevi, Jesenice, 21. november 2015

LINHARTOVA PLAKETA, za 40 let delovanja v ljubiteljski gledališki dejavnosti, Mileva Sovdat, JSKD RS, 24.9.2015

LINHARTOVA LISTNINA za dolgoletno delovanje v ljubiteljskem gledališču, Kajetan Bajt, JSKD RS, 24.9.2015

LINHARTOVO PRIZNANJE za žensko vlogo Mirjam Sedmak (Hilary; Tamala, r.: Zvone Šedlbauer), Linhartovo srečanje osrednje slovenske regije, Pirniče, 31. maj 2015

LINHARTOVO PRIZNANJE za moško vlogo Damijan Perne (Jim Hacker, premier; Da, gospod premier, r.: Boris Kobal), Linhartovo srečanje osrednje slovenske regije, Pirniče, 31. maj 2015

LINHARTOVO PRIZNANJE za moško vlogo Matic Valič (Dorian; Hodnik, r.: Mare Bulc), Linhartovo srečanje osrednje slovenske regije, Pirniče, 31. maj 2015

LINHARTOVA LISTINA 2013, Tanja Skrbinšek, 25. september 2014

ČASTNO PRIZNANJE  Zveze kulturnih društev Ljubljana za dolgoletno predano, vrhunsko umetniško ustvarjanje na področju ljubiteljskega gledališča (posthumno, ZKDLJ), Drago Razboršek, 5. februar 2014

SEVERJEVA NAGRADA, Miha Zrimšek (Jonnyštamperledej; Kripl z Inismaana, r.: Matjaž Šmalc), Škofja Loka, 16. december 2012

ČUFARJEVA PLAKETA za moško vlogo, Žiga Sedmak (Allan Felix; Zaigraj še enkrat, Sam, r.: Dušan Mlakar), 20. november 2012

LINHARTOVO PRIZNANJE za stransko žensko vlogo, Katarina Lukšič (Helen; Kripl z Inishmaana, r.: Matjaž Šmalc ), Linhartovo regijsko srečanje, maj 2012

LINHARTOVO PRIZNANJE za stransko moško vlogo, Miha Zrimšek (Jonnyštamperledej; Kripl z Inishmaana, r.: Matjaž Šmalc), Linhartovo regijsko srečanje, maj 2012

SEVERJEVA NAGRADA, Mario Dragojević, Škofja Loka, 18. december, 2011

MATIČEK za glavno moško vlogo, Mario Dragojević (Adenoid Hynkel/ brivec, Mali Diktator, r.: Tijana Zinajić), 50. Linhartovo srečanje, Postojna, 2. oktober 2011

LINHARTOVA PLAKETA za 40 let dela v ljubiteljski gledališki dejavnosti, Roman Žun, Jskd RS, 25. september 2011

NAJBOLJšI KOMEDIJANT festivala, Mario Dragojević (Adenoid Hynkel/ brivec; Mali diktator, r.: Tijana Zinajić), 7. festival komedije, Pekre, 27. marec 2011

FESTIVALSKA NAGRADA za najboljšo žensko vlogo, Meta Černe (Yolanda; Družinska Zadeva, r.: Jaša Jamnik), 3. Repassage fest, Ub, Srbija, 2010

FESTIVALSKO PRIZNANJE za najboljšo igralko večera, Katja Fajdiga (Betty; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), 3. Repassage fest, Ub, Srbija, 2010 

MATIČEK za žensko vlogo, Meta Černe (Yolanda; Družinska Zadeva, r.: Jaša Jamnik), 49. Linhartovo srečanje, Postojna, 2010

PRIZNANJE za glavno moško vlogo, Boris Car (Phillip; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

PRIZNANJE za glavno žensko vlogo, Katja Fajdiga (Betty; Družinska zadeva, r.: Jaša Jamnik), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

PRIZNANJE za stransko žensko vlogo, Meta Černe (Yolanda; Družinska Zadeva, r.: Jaša Jamnik), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

PRIZNANJE za stransko moško vlogo, Mario Dragojević (Agador; Tičja Kletka, r.: Gašper Tič), regijsko 49. Linhartovo srečanje, Ljubljana, 2010

LINHARTOVA PLAKETA Jskd RS, Danijel Šmon, 2009

SEVERJEVA NAGRADA, Ana Lavrinc (Lampret), Škofja Loka, 18. december, 2009

MATIČEK za žensko vlogo, Ana Lavrinc (Lampret), (Elizabeth Bennet; Prevzetnost in pristranost, r.: Zvone Šedlbauer), 48. Linhartovo srečanje, Postojna, 2009

MATIČEK za moško vlogo, Boris Car (Igralec/Diabetes/Phidipides; Bog, r.: Gašper Tič), 47. Linhartovo srečanje, Postojna, 2008

SEVERJEVA NAGRADA, Saša Klančnik, 2007

SEVERJEVA NAGRADA, Tatjana Rebolj, 2007

ČUFARJEVA PLAKETA za glavno moško vlogo, Saša Klančnik (Švejk; Prigode dobrega vojaka Švejka, r.: Gojmir Lešnjak - Gojc), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2007

MATIČEK za moško vlogo, Saša Klančnik (Švejk; Prigode dobrega vojaka Švejka, r.: Gojmir Lešnjak - Gojc), 46. Linhartovo srečanje, Postojna, 2007

SREBRNA PLAKETA Jskd RS, Sonja Pavčič, 2007

LINHARTOVA LISTINA Jskd RS, Tatjana Rebolj, 2006

ČUFARJEVA PLAKETA za glavno moško vlogo, Bojan Vister (Harry Domin; R.U.R, r.: Jaša Janull), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2005

ČUFARJEVA PLAKETA za glavno moško vlogo, Bojan Vister (Dr. Anton Grozd; Za narodov blagor, r.: Tijana Zinajič), Čufarjevi dnevi, Jesenice, 2003

SEVERJEVA NAGRADA, Anica Šinkovec, 1997

ZLATA LINHARTOVA ZNAČKA za žensko vlogo, Mileva Sovdat (starka Sigrid; Dediščina, r.: T. Tomšič), Linhartovo srečanje, Postojna, september 1990

SEVERJEVA NAGRADA, Vlado Zupančič, 1985

FESTIVALSKA DIPLOMA, Vlado Zupančič, XXIX. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Trebinje, 1985

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Drago Razboršek, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Ida Marinčič, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Sonja Pavčič, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Lojze Sadar, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Milena Simončič - Hren, 1981

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Jože Zakrajšek, 1981

SEVERJEVA NAGRADA, Sonja Pavčič, 1979

SEVERJEVA NAGRADA, Drago Razboršek, 1978

ZLATA FESTIVALSKA MASKA, Drago Razboršek, XXII. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Trebinje, 1978

ZLATA FESTIVALSKA MASKA, Saša Pavček, XXII. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Trebinje, 1978

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Danilo Bučar, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Metka Bučar, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Savo Klemenčič, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Viktor Markič, 1971

RED DELA Z ZLATIM VENCEM, Drago Pogorelec - Karus, 1971

RED DELA S SREBRNIM VENCEM, Jože Čuk, 1971

RED DELA S SREBRNIM VENCEM, Bogomil Gornik, 1971

RED DELA S SREBRNIM VENCEM, Ervina Petrovčič, 1971

RED ZASLUGE ZA NAROD S SREBRNO ZVEZDO, Kazimir Drašler, 1971

FESTIVALSKA DIPLOMA, Dušan Skok, XIV. festival dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1970

FESTIVALSKA DIPLOMA, Gita Drenovec Kuhar, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

 FESTIVALSKA DIPLOMA, Mirko Mahnič, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

 FESTIVALSKA DIPLOMA, Franc Penko, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

 FESTIVALSKA DIPLOMA, Drago Pogorelec - Karus, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

 FESTIVALSKA DIPLOMA, Drago Razboršek, IX. srečanje dramskih amaterjev Jugoslavije, Hvar, 1965

 

Ne spreglejte tudi domači nagradi kot sta šentjakobski prstan in Harlekin, navedena sta pri članstvu v osebnih mapah.

Sponzorji

Mestna Občina Ljubljana Javni sklad za kulturne dejavnosti Republike Slovenije Optika Feliks Sigledal.org Cvetličarna Šimenc